Не встановлюються оновлення на Windows. Що робити?

Кожен з нас хоч раз в житті стикався з проблемами оновлень на операційній системі Windows. В когось все вирішилось досить легко, а в когось іншого не вирішилось взагалі. Якщо не працює служба оновлень на комп’ютері, то цю проблему слід вирішити. Так, Ваш ПК буде працювати і без цієї служби, але ми рекомендуємо подбати про те, що на вашій машині стояли останні апдейти для усунення всіх можливих вразливостей операційної системи.

Зараз я розкажу, що Вам треба робити step-by-step, щоб служба оновлень працювала корректно.

Вирішення проблем оновлень операційної системи:

Пункт №1. Найпростіший спосіб – запустити засіб усунення неполадок служби Windows Update. Його ви зможете знайти на офіційному сайті Microsoft. Якщо цей інструмент не допоміг, переходимо до наступних кроків.

Пункт №2. Зараз слід перевірити, чи включена служба оновлень на комп’ютері. Для цього затискаємо клавіші Win+R і у вікні, що з’явилося вводимо services.msc і натискаємо ок. З’явиться нове вікно зі списком служб Windows.

як зайти в сервіси windows

Сервіс центр оновлення Windows

Для коректної роботи оновлень необхідно, щоб наступні служби були активні:

 • Background Intelligent Transfer Service;
 • Base Filtering Engine;
 • COM+ Event System;
 • COM+ System Application;
 • Cryptographic Services;
 • Ipsec Policy Agent;
 • Remote Procedure Call (RPC) Locator;
 • RPC Endpoint Mapper;
 • Windows Firewall;
 • Windows Installer;
 • Windows Management Instrumentation;
 • Windows Update;

Клацаємо на кожну службу зі списку. Якщо активна – вибираємо «перезапустити», якщо неактивна – вибираємо «запустити службу». Після цього рестартуємо комп. Якщо апдейти і далі не ставляться – переходимо до пункту №3.

Пункт №3. На цьому етапі слід перевірити цілісність системних файлів Windows. Запустіть командний рядок від імені Адміністратора (на Windows 8 і Windows 10 правою кнопкою миші клацаємо на меню пуск і вибираємо зі списку, на Windows 7 і нижче знаходимо пункт командний рядок, клацаємо по ньому правою кнопкою і вибираємо відповідний пункт меню).

як відкрити командний рядок від імені адміністратора

Далі вводимо команду: sfc /scannow

як запустити команду sfc

Якщо перевірка закінчиться без помилок, пробуйте ще раз встановити оновлення. Якщо помилки будуть знайдені і не виправлені, тоді слід запустити по черзі ще 2 команди:

 • Dism /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
 • Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

як запустити команду dism

Якщо ці команди нічого не знайшли або успішно відновили цілісність певних файлів, але оновлення не встановлюються – переходьте до пункту №4.

Якщо команди знайшли пошкоджені файли, але не змогли їх виправити, швидше за все проблема з оновленнями полягає в цих файлах. Слід зазначити, що команди Dism Online корректно працюють тільки на Windows 8 і Windows 10.

Пункт №4. На цьому етапі ми знову заходимо в сервіси (див. пункт 1), знаходимо там Windows Update service і виключаємо його.

як зупинити службу в windows

Далі йдемо в C:\Windows\SoftwareDistribution і видаляємо вміст цієї папки (саму папку лишаємо). В цій папці знаходять всі оновлення вашої операційної системи, які були скачані до цього.

як видалити вміст папки softwaredistribution

Після цих маніпуляцій ввімкніть назад Windows Update service і спробуйте запустити оновлення знову.

Пункт №5. Якщо всі вищезазначені пункти не допомогли, спробуйте інсталювати оновлення оффлайн. Для цього є чудовий інструмент – Wsus Offline Update. Скачайте його на офіційному сайті і запустіть. Виберіть UpdateGenerator.exe, далі виберіть версію вашої операційної системи і запустіть процес скачування оновлень. Вони займають приблизно 4 Гб. Потім відкрийте в програмі папку client і запустіть UpdateInstaller.exe.

На останок хочу сказати, що вищезазначені вирішення проблем оновлень допомагають в 90% випадках. Якщо з якихось причин апдейти далі не ставляться – перевірте на помилки ваш жорсткий диск за допомогою програми Victoria. Якщо будуть знайдені биті кластери – робіть бекапи і міняйте хард. Якщо нічого не буде знайдено – спробуйте перевстановити вашу операційну систему (clean reinstall). Сподіваюсь, що такі кардинальні кроки вам робити не прийдеться.